S obnovou manželských slibů. Zveme Vás na mši svatou na sv.Silvestra, papeže na poděkování za celý uplynulý rok a prosbou o požehnání do nového roku.
Od roku 1926 je v Branickém kostele instalován vyřezávaný betlém jihotyrolské provenience, který dodala firma Insamt-Prinoth z Ortisei (Itálie). Jmenovaná firma sídlila v údolí Grödnertal, kde působilo mnoho řezbářských dílen. Tato řezbářská práce je vzornou ukázkou čistoty řezby a církevního pojetí kostelních betlémů.
WWW: http://www.farnostbranik.cz , http:// https://farnost-podoli.webnode.cz
Adresa kostela: Školní
GPS: 50°2'16.289"N, 14°24'49.690"E
Bezbariérový přístup.
Kontaktní osoba pro Křesťanské Vánoce: P. Jan Pata
Návaznost na dopravu:
Metro C Budějovická --> autobus č. 170, 118 (ca. 12 min) --> zastávka U staré pošty --> pěšky ca. 400 m
Metro B Smíchovské nádraží --> autobus č. 196 nebo 197 (ca. 10 min) --> zastávka U staré pošty --> pěšky ca. 400 m
Kostel svatého Prokopa v Braníku byl postaven v letech 1900 - 1901 jako pseudorománská stavba za necelých 14 měsíců. Na jeho výstavbě se podílela většina obyvatel tehdejší obce. Patronem kostela je svatý Prokop, opat Sázavského kláštera. Nalevo od oltáře stojí socha sv. Prokopa, pomocníka a přímluvce, který učí lid dle benediktinského hesla "ora et labora" - modli se a pracuj. Na pravé straně oltáře stojí socha tzv. Vltavské Madony, která do Braníka připlavala neznámo odkud v roce 1890.
Farní poutě se slaví na svátek sv. Prokopa - na konci školního roku a jsou spojeny s programem pro dospělé i děti (posezení, pohoštění, hry, hudba, apod.)
Kostel byl posvěcen 22. září 1901 - farní posvícení slavíme tedy vždy 3. neděli v září s programem pro dospělé i děti (posezení, hry, hudba, apod.)