Křesťanské Vánoce

Pozdrav JUDr. Markéty Vaňkové, primátorky statutárního města Brna

JUDr. Markéta Vaňková


Vážení a milí Brňané,

je doba adventu a to znamená, že Vánoce máme na dosah. Události letošního roku vnesly do našich životů hodně neklidu, nejistoty a obav o základní lidské hodnoty. Přesto – nebo právě proto – teď většina z nás ráda podlehne vůni jehličí, dobrot všeho druhu, františků i vosku a nechá se oslnit barevnou atmosférou, která nám od dětství evokuje vánoční čas.

Je to dobré znamení, že s námi ještě není tak zle. Že tentokrát třeba s úlevou odsuneme na druhou kolej zběsilé nakupování a předvánoční úklid a pokusíme se opět najít hlubší smysl Vánoc v láskyplném zájmu o své nejbližší i v ochotě pomáhat strádajícím, jak to nám Brňanům dal do vínku už Rudolf Těsnohlídek.

Myslím, že se stejnou ideou připravily letos brněnské farnosti a sbory další ročník Křesťanského adventu a Vánoc 2020. Z pochopitelných důvodů bude mít zúženou podobu a hodně se přesune do online světa, ale to s sebou nese i něco pozitivního, třeba přizpůsobení se moderním trendům nebo nabídku inspirací a námětů, jak si čekání na ježíška zpříjemnit doma.

Přijměte proto ode mne a od Biskupství brněnského pozvání na tuto netradičně pojatou tradiční akci. Věřím, že radost a příjemné duševní rozpoložení, které zde naleznete, vám dodají energii, abyste i do nového roku vkročili s nadějí, že bude o hodně lepší než ten minulý.

Přeji vám hodně zdraví a sváteční pohody.

 

Markéta Vaňková
primátorka města Brna