Křesťanské Vánoce
Aplikace Průvodce adventem 2022

Aplikace Průvodce adventem 2022

Archiv 2022 – 28. 11. 2022 | Brno

Aplikace Průvodce adventem 2022 nabízí inspirativní pohledy pro adventní dny. V letošním roce je možné ji stáhnout i v plné verzi pro iOS. Můžete zdarma stáhnout na Google Play nebo App Store. Pro jednoduché stažení můžete využít QR kódy, první je pro zařízení s operačním systémem Android a druhý pro zařízení s operačním systémem iOS. 

Aplikace je určena těm, kteří chtějí prožít advent v blízkosti Božího slova. Inspirativní texty rozvíjí Boží slovo a dávají pohledy pro zamyšlení. Aplikace zobrazuje texty pro aktuální den a předchozí dny. Po 17 hodině se zpřístupní texty pro rozjímání na následující den.

Každý den předkládá dvě záložky: Písmo a Průvodce adventem.
1) Záložka Písmo nabídne všechna nezkrácená biblická čtení, která se tento den čtou při liturgii.
2) V záložce Průvodce adventem najdeme inspirativní texty autorů různých věkových skupin.

Pokud se vám naše aplikace líbí, můžete ji podpořit darem do fondu PULS (Fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze). Darovat můžete i jednorázově bez registrace: https://donator.cz/darbezregistrace.
Pokud chcete podporovat kněze a pastoraci pravidelně, tak si zvolte farnost a donátorský program. Další informace o fungování fondu PULS najdete na stránkách donator.cz.

 


Další aktuality

Kdo byl svatý Mikuláš

Kdo byl svatý Mikuláš

5. 12. 2023 | Brno

Svatý Mikuláš se narodil kolem r. 270 v řeckém Patrasu. Kolem roku 300 se jako mladý muž stal biskupem v Myře (Turecko). Brzy poté tam začalo pronásledování křesťanů. I Mikuláš se dostal kolem r. 310 do zajetí a byl v žaláři těžce trýzněn. Ještě poznamenán mučením, vystoupil r. 325 na Nicejském koncilu. Více se o jeho životě a působení s jistotou neví. Je známo už jen přibližné datum biskupova úmrtí: 6. 12. mezi roky 345 a 351.

více …

Svatá Barbora

Svatá Barbora

4. 12. 2023 | Brno

Svatá Barbora patří mezi svaté mučednice s nemalým významem, o kterých se však nedochovalo spolehlivých písemných zpráv. Žila a zemřela v Nikomédii jako panna a mučednice. Splnila se na ní Ježíšova předpověď, že "nepřítelem člověka bude jeho vlastní rodina". (Mt 10,36)

                                                                                    

více …

Advent a Vánoce 2023

Advent a Vánoce 2023

1. 11. 2023 | ČR

Již od první adventní neděle 3. prosince 2023, která otevírá období příprav na čas Vánoc, se můžete těšit na aktuální informace o adventních a vánočních programech, které pro vás farnosti a sbory připravily.

více …